KULAK KİRİNDE (BUŞON) KULAK DAMLALARI NASIL KULLANILIR?


KULAK  DAMLASI NASIL KULLANILIR (kirli kulak için)


1) HASTA YATAR DURUMDA OLMALIDIR. HASTA BAŞINI SAĞA YA DA SOLA ÇEVİRMELİDİR. (HANGİ KULAĞA DAMLA DAMLATACAKSA ONA GÖRE AYARLANIR)  

2) KULAK KEPÇESİNİ ÖNE VE AZ YUKARIYA DOĞRU ÇEKEREK, KULAK DELİĞİNİ GENİŞLETİNİZ. BÖYLECE KULAK DAMLASI İÇERİYE DAHA RAHAT GİRECEKTİR. 

3) ÖNCE OKSİJENLİ SUYU(HİROJEN PEROKSİT) 10 DAMLA DAMLATINIZ. OKSİJENLİ SU KULAK İÇERİSİNDE KÖPÜRÜR. KÖPÜRDÜKTEN SONRA,  İÇERİDE 5-10 DAKİKA BEKLETTİKTEN SONRA GERİ BOŞALTINIZ. İÇİNDEKİ ERİYEN PİSLİĞİ İÇERİYİ TAHRİŞ ETMEDEN VE ZORLAMADAN KULAK ÇÖPÜ İLE YAVAŞÇA ALINIZ. AKSİ TAKDİRDE, İÇERİDEKİ PİSLİK DIŞARIYA ÇIKMAZ VE DAHA ÇOK TIKANIKLIĞA NEDEN OLABİLİR.

4) DAHA SONRA EĞER REÇETE EDİLDİYSE GLİSERİN DAMLAYI(YAĞLI DAMLA) GENE AYNI ŞEKİLDE, KULAK KEPÇESİNİ ÖNE VE YUKARI ÇEKEREK DAMLATINIZ. İÇERİDE 5-10 DAKİKA BEKLETTİKTEN SONRA GERİ AKITINIZ. DAMLALAR GERİ AKITILMAZSA İÇERİDEKİ TIKANIKLIK AZALMAZ, ARTAR. İÇİNDEKİ ERİYEN PİSLİĞİ İÇERİYİ TAHRİŞ ETMEDEN VE ZORLAMADAN KULAK ÇÖPÜ İLE YAVAŞÇA ALINIZ. AKSİ TAKDİRDE, İÇERİDEKİ PİSLİK DIŞARIYA ÇIKMAZ VE DAHA ÇOK TIKANIKLIĞA NEDEN OLABİLİR.DEVAMI http://drdemetyazici.blogspot.com/2012/12/kulak-kiri-temizliginizi-kendiniz-yapin.html#!/2012/12/kulak-kiri-temizliginizi-kendiniz-yapin.html

Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

"KULAK KİRİ " TEMİZLİĞİNİZİ KENDİNİZ YAPIN - BUŞON TEMİZLİĞİ -

İLTİHAPLI KULAKTA KULAK KİRİ TEMİZLEME